Rossz hír a lakást kereső egyetemistáknak, drágábbak lettek az albérletek
A koronavírus-járvány újabb hullámai ellenére az év második felében megint sokan kerestek albérletet. Ez nem túl jó hír a lakást kereső egyetemistáknak.
A koronavírus-járvány újabb hullámai ellenére az év második felében megint sokan kerestek albérletet. Ez nem túl jó hír a lakást kereső egyetemistáknak.
Jelentős drágulás tapasztalható az albérletpiacon már tizedik hónapja – derült ki a KSH és az Ingatlan.com lakbérindexéből.
Egy friss elemzés szerint októberben átlagosan 149 ezer forintot kértek egy albérletért, ami 5,6 százalékkal magasabb a tavalyi év azonos időszakánál.
Éves szinten 5,7 százalékos volt az áremelkedés – derül ki egy friss felmérésből.
A felvételi ponthatárok után - ahogy minden évben - emelkedtek egy kicsit a bérletidíjak, de a sok kiadó lakás miatt ez mostanra visszaesett.
Budapesten az átlagos bérleti díj 145 ezer forint. A legnagyobb egyetemvárosok közé tartozó Debrecenben, Szegeden és Pécsen 10 ezer forinttal emelkedett a bérleti díj.
A felvételi ponthatárok kihirdetése után ismét sokan keresnek lakást és ez az albérletárakon is meglátszik a fővárosban.
A felvételi után megindul a roham az albérletekért, és hamarosan elindul a kollégiumi jelentkezés is. A hvg.hu körbenézett a nagyobb egyetemi városokban - mutatjuk a 2021-es árakat.
Este hirdetik ki a felvételi ponthatárokat, és ezzel, ahogyan az lenni szokott, megkezdődik a lakásbérletpiaci roham.
A csütörtöki ponthatárokra készülve egy kicsit érdemes megnézni az idei albérletárakat is. Az elemzők szerint most jobban járhatnak a lakáskeresők.
Bár a választék nagyobb, az árak így is emelkednek.
Hamarosan az utolsó kanyarba fordul a ponthatárhúzás előtti nagy hajrá, és lassan beindul az albérletkeresés is.
A koronavírus-járvány nemcsak a budapesti lakások bérleti áraira volt hatással.
Pont a nyári hónapoktól, amikor kihirdetik a felvételi ponthatárokat és mindenki albérletet keres, gyorsulva drágulhatnak majd az albérletek.